BLIŻEJ.

RYTMU NATURY. BLIŻEJ SIEBIE.

Kalendarz w rytmie natury, to holistyczne narzędzie, które zbliży Cię do rytmu Twojego ciała i do rytmu natury.

Na nowo odkryjesz jak prosto i efektywnie można dbać o swój dobrostan. Dzięki temu kalendarzowi łatwo dostosujesz swoje działania i plany do naturalnych cyklów, ich energii, potencjału. 

Celem tego kalendarza jest przestawienie Twojej uwagi ze świata zewnętrznego na czucie i bycie bliżej siebie.

 

WSZYSTKO MA SWÓJ CYKL

Wszystkie procesy w naturze mają swój rytm i cykl. Celem kalendarza jest przybliżenie Cię do rytmu dobowego, rytmu faz księżyca, rytmu pór roku, faz cyklu menstruacyjnego.

Po to, abyś była BLIŻEJ.
Siebie i natury.

witaj, cieszę się, ze tu jesteś!

To już 6ta edycja kalendarza!

„BLIŻEJ SIEBIE I NATURY” to hasło, które od wielu lat niezmiennie towarzyszy  mojej działalności i wszystkim projektom. Wszystko co robię dotyczy przywracania kontaktu z naturą i inspirowania do naturalnego dbania o siebie.

Dlaczego to tak istotne? Ponieważ życie zgodnie z naturą to niewyczerpywalne źródło dobrego samopoczucia, balans, harmonia i równowaga.

Z doświadczenia ostatnich lat dobrze wiem, że ten kalendarz nie trafia do przypadkowych osób. Skoro trzymasz go w dłoni to oznacza, że masz w sobie pragnienie, aby Twoje życie stawało się  coraz bardziej harmonijne.

I tego właśnie Ci życzę!

 

ELA ŚWIĘTEK

wydawca, autorka kalendarza
aromaterapeutka, doradca wellness

 

 

ZAWARTOŚĆ

SZCZEGÓŁY techniczne

 • 17,2 x 22 cm
 • 320 stron
 • 2 wstążki, gumka 
 • miękka oprawa, bawełna
 • rozkłady roczne, miesięczne, tygodniowe
 • złocenie boku, ostre brzegi (niezaokrąglone)

To co widzisz na zdjęciach to WIZUALIZACJA kalendarza. Będzie miał naturalną bawełnianą okleiną w pięknym splocie, wyglądającą jak len. Proste, niezaokrąglone brzegi i złocenia boków. Na okładce będzie tłoczony złoty motyw roślinny.

Zawartość i układ kalendarza będzie taki jak edycje 2022 i 2023, ale… czekają na Ciebie w środku małe zmiany!

RYTM CYKLU

Wsłuchiwanie się w swój rytm, szanowanie swoich zasobów energetycznych i akceptacja blasków i cieni poszczególnych faz cyklu menstruacyjnego jest pięknym wyrazem dbania o siebie. W nawiązaniu do tego wątku w kalendarzu znajdziesz narzędzia, dzięki którym będziesz mogła wsłuchiwać się w swój rytm, w potrzeby swego ciała, umysłu i duszy.

Zanim zaczniesz dzień kalendarz przypomni Ci o tym, by najpierw posłuchać tego jak się czujesz danego dnia, czego potrzebujesz i na ile możesz swoją energią obdarować świat

ROZKŁAD TYGODNIA: Kalendarz ma codzienny punkt odniesienia do tego czego potrzebujesz na poziomie ciała i ducha. W jakiej fazie cyklu jesteś, co ona ze sobą niesie, jak możesz działać nie robiąc niczego brew sobie, ale płynąc z rytmem.

Na końcu każdego miesiąca znajdziesz m.in. karty do monitorowania cyklu, swojego samopoczucia, tego, jakie objawy Ci towarzyszą. Sprawdź, jak się kształtuje Twój naturalny rytm na przestrzeni miesiąca, jaką ma powtarzalność, jakie specyficzne cechy.

 

RYTM DOBOWY

Natura wyznacza nam codziennie rytm cyklem dobowym, wschodami i zachodami słońca, światłem i ciemnością. Jest z tym powiązane wiele procesów w naszym ciele. Lekceważenie tego pierwotnego rytmu świata, wyznaczającego dzień i noc to … działanie wbrew sobie.

ROZKŁAD TYGODNIA: Na rozkładzie tygodnia znajdziesz podział godzinowy, który będzie Ci codziennie przypominał o zmieniających się w ciągu dnia energiach i jakościach, o najlepszej porze na trawienie i o byciu offline.

 

 

MIESIĘCZNE ZAPISKI: Pod koniec każdego miesiąca znajdziesz tabelę na swoje codzienne podsumowania – porę wstania, zaśnięcia, liczbę przespanych godzin oraz czas offline wieczorami. Możesz także monitorować ilość wypitej wody i wypróżnienia – ważne wyznaczniki Twojego zdrowia.

 RYTM FAZ KSIĘŻYCA

ROZKŁAD MIESIĄCA: Kolorem oznaczono: czas od nowiu do pełni – księżyc rośnie, a nasza skóra, włosy, paznokcie także domagają się odżywiania (korzystny czas na zabiegi nawilżające, wzmacniające, odżywiające, regenerujące).
Na biało: czas od pełni do nowiu, księżyca ubywa i nam łatwiej jest pozbyć się nadmiaru (korzystny czas na zabiegi oczyszczające, depilację, złuszczanie naskórka, peelingi).

KAŻDEGO DNIA znajdziesz informację na jakie zabiegi pielęgnacyjne jest dobry czas, a na jakie niekoniecznie:

 • głębokie oczyszczanie skóry
 • odżywianie skóry
 • obcinanie włosów; farbowanie włosów
 • usuwanie zrogowaciałego naskórka
 • depilacja, peeling, manicure.

 

 

 

 

 

 RYTM PÓR ROKU

 

Każda pora roku niesie ze sobą inne zasoby, energię, jakości. Życie zgodnie z rytmem natury oznacza dostrojenie różnych aspektów naszej codzienności do danej pory roku. To dopasowanie dotyczy wielu poziomów, takich jak:
styl życia, ilość czasu poświęconego na regenerację i odpoczynek
odżywianie i sposób przygotowywania posiłków
pielęgnacja ciała, a nawet sposób ubierania się.
W kalendarzu znajdziesz wprowadzenie do każdej pory roku, natomiast na początku każdego miesiąca – opis wskazujący na to, o co warto zadbać, jak się odżywiać, na co uważać. Opisy bazują na wskazaniach wschodnich systemów holistycznych: Ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.