Witaj, z tej strony Ela

Aromaterapeutka
i adwokatka życia Blisko Natury. Moją misją jest wspieranie innych
w drodze do naturalnego dobrostanu.

początek

MOJA HISTORIA

Wychowałam się w domu pełnym ziół i „domowych sposobów” na różne niedomagania, stłuczenia, czy oparzenia. Przez pierwsze 19 lat swojego życia, w mojej rodzinnej wsi na Podkarpaciu, w otoczeniu sadu, ogrodu, pól i lasów – przesiąknęłam rytmami natury, cyklem wegetacji roślin, znakami przepowiadającymi zmiany pogody. Odkąd pamiętam, interesował mnie świat blisko natury i dobrostan ciała.

Moją wielką pasją są naturalne sposoby wspomagania zdrowia i urody. Już jako mała dziewczynka miałam nawet swój segregator z poradami wyciętymi z kolejnych numerów „Poradnika Domowego”.

Wszystkie moje działania składają się na jedną misję: wspieranie kobiet w dbaniu o swój naturalny dobrostan i życie blisko natury. 

DLACZEGO OLEJKI ETERYCZNE?

Olejki eteryczne stały się dla mnie codziennością i drogą zawodową. To dla mnie synonim naturalnego stylu życia i część codzienności mojej rodziny, przyjaciół i wielu podopiecznych. Olejki są dla mnie najprostszym sposobem naturalnego dbania o siebie.

Te najcenniejsze roślinne esencje są prostym, pięknym i przede wszystkim, skutecznym narzędziem, za pomocą którego możesz wprowadzić do swojego życia zmianę. To zmiana na wielu poziomach – od zadbania o naturalny dom, pielęgnację, zdrowie (swoje i Twoich najbliższych), a także emocje.

MOJA ŚCIEŻKA DO

AROMATERAPII

2011 – 2017

2018 – 2022

2018 – obecnie

2020 – 2023

2011 – 2017

W moim życiu pojawiła się Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) – przepadłam w tej mądrości, holistycznego spojrzenia na człowieka i jego powiązania z naturą.

Ukończyłam dietetykę wg TCM oraz kurs „Zdrowie Kobiety” w Instytucie Medycy-ny Chińskie w Krakowie, kurs masażu klasycznego, akupresury i refleksologii. Jestem absolwentką mindfulness MBLC (Mindfulness Based Living Course).

2018 – 2022

Z zamiłowania do natury i otaczania się naturalnymi rzeczami stworzyłam i prowadziłam przez 4 lata, pierwszy w Polsce, naturalny marketplace – naturalnabogini.pl.

Była to przestrzeń, skupiająca twórców oraz marki tworzące z naturalnych surowców, a także wyszukiwarka wydarzeń, naturalnych gabinetów, specjalistów i terapeutów.

2018 – OBECNIE

Nasze powiązanie z rytmami natury nie przestaje mnie fascynować. Brakowało mi na rynku narzędzi / publikacji, które wspierają naturalne dbanie o siebie i prowadzą przez rytm natury.

Dlatego w 2018 r. stworzyłam dziennik wellness pt. „Plan na dobrostan„ oraz „Kalendarz do życia w rytmie natury”, który do tej pory, co roku dla Was wydaję. Opis tegorocznej wersji znajdziesz TUTAJ.

2020 – 2023

Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu aromaterapii w Instytucie Tisseranda, a obecnie jestem w trakcie programu certyfikacji na aromaterapeutę klinicznego w kanadyjskiej szkole Essence of Thyme. Stworzyłam dla moich klientów platformę edukacyjną, gdzie na wyciągnięcie ręki (z pozycji aplikacji w telefonie) mogą uczyć się o olejkach i gdzie znajdą proste codzienne receptury.

to proste

platforma edukacyjna 

Uwielbiam optymalizację, dążę do tego, aby tworzone przeze mnie produkty były proste, użytkowe, wspierające. Używanie olejków eterycznych jest proste, więc chciałam wykreować narzędzie wspierające tą prostotę. Dla moich klientów stworzyłam platformę edukacyjną o olejkach eterycznych, gdzie na wyciągnięcie ręki (z pozycji aplikacji w telefonie) mogą uczyć się o olejkach, znajdą wsparcie oraz proste codzienne receptury. Dzięki temu mogę efektywniej wspierać innych – zarówno tych, którzy używają ich na co dzień w domu, jak i specjalistów i terapeutów, którzy pod moją opieką wprowadzają olejki do pracy z klientami.

DORADZTWO

Łączę różne obszary

Na swoim koncie mam różne szkolenia – nie kończyłam ich nigdy z myślą o byciu terapeutką, ale ze względu na swoje zainteresowania, dla siebie i swojej rodziny (dietetyka wg Medycyny Chińskiej, Ajurweda, mindfullness, masaż klasyczny…). Ale jak wiesz – wszystko jest po coś: teraz te obszary stanowią dla mnie piękne, holistyczne tło do użycia olejków eterycznych.

BIZNESOWE HISTORIE

Pracowałam we wszystkich sektorach: w organizacjach pozarządowych, w korporacji, w ministerstwach, w organizacji międzynarodowej, a od 6 lat prowadzę własny biznes. Moimi talentami są strategia, analiza, innowacyjność. Widzę połączenia, możliwości i potencjały tam gdzie inni ich nie zauważają. Tworzę przestrzenie do współpracy dla różnych ludzi i społeczności, które mogą się razem wspierać. 

Kilka INNYCH ciekawostek…

  • Po 10 intensywnych latach w Warszawie wróciłam na rodzinne Podkarpacie, do krainy dzieciństwa, gdzie życie wyznacza rytm natury. Teraz bujam się w hamaku, palę ogniska z przyjaciółmi, suszę zioła, chodzę boso po porannej rosie i uważam, że mam luksusowe życie:) 
  • 15 lat temu wytatuowałam sobie na karku japoński znak „odwaga”, ponieważ jest to jedna z najpiękniejszych wartości, jakie pielęgnuję w swoim życiu.    
  • Wspięłam się na ponad 5000 m n.p.m. w Himalajach i okazało się, że mam predyspozycje do „wysokości”. Mam wtedy lepsze ciśnienie i moja, na ogół powolna osoba, robi się wtedy przyjemnie ożywiona.
  • Skończyłam klasę fortepianu, pisałam wiersze, tańczyłam salsę liniową i kubańską, swing/ lindy hop, jeździłam na największe Festiwale taneczne w Europie, chodziłam na kursy fotografii analogowej i gry na bębnach afrykańskich… Robiłam wiele ciekawych rzeczy, które na dany moment mnie wołały i uważam, że trzeba próbować tego, do czego rwie się serce.
  • Jestem dilerem spokoju. Podobno mój spokój i zen udziela się innym.