ZAWARTOŚĆ

SZCZEGÓŁY techniczne

 • 17,2 x 22 cm
 • 320 stron, zaokrąglone brzeg
 • 2 wstążki, gumka 
 • miękka oprawa, ekoskóra

 

 

 • rozkłady roczne, miesięczne, tygodniowe
 • rozkłady roczne, miesięczne, tygodniowe
 • złocenie boku

 

 

RYTM CIAŁA

Wsłuchiwanie się w swój rytm, szanowanie swoich zasobów energetycznych i akceptacja blasków i cieni poszczególnych faz cyklu jest pięknym wyrazem dbania o siebie. W nawiązaniu do tego wątku w kalendarzu znajdziesz narzędzia, dzięki którym będziesz mogła wsłuchiwać się w swój rytm, w potrzeby swego ciała, umysłu i duszy.

Zanim zaczniesz dzień kalendarz przypomni Ci o tym, by najpierw posłuchać tego jak się czujesz danego dnia, czego potrzebujesz i na ile możesz swoją energią obdarować świat

ROZKŁAD TYGODNIA: Kalendarz ma codzienny punkt odniesienia do tego czego potrzebujesz na poziomie ciała i ducha. W jakiej fazie cyklu jesteś, co ona ze sobą niesie, jak możesz działać nie robiąc niczego brew sobie, ale płynąc z rytmem. 

Na końcu każdego miesiąca znajdziesz m.in. karty do monitorowania cyklu, swojego samopoczucia, tego, jakie objawy Ci towarzyszą. Sprawdź, jak się kształtuje Twój naturalny rytm na przestrzeni miesiąca, jaką ma powtarzalność, jakie specyficzne cechy.

 

RYTM DOBOWY

Natura wyznacza nam codziennie rytm cyklem dobowym, wschodami i zachodami słońca, światłem i ciemnością. Jest z tym powiązane wiele procesów w naszym ciele. Lekceważenie tego pierwotnego rytmu świata, wyznaczającego dzień i noc to … działanie wbrew sobie.  

ROZKŁAD TYGODNIA: Na rozkładzie tygodnia znajdziesz podział godzinowy, który będzie Ci codziennie przypominał o zmieniających się w ciągu dnia energiach i jakościach, o najlepszej porze na trawienie i o byciu offline.

MIESIĘCZNE ZAPISKI: Pod koniec każdego miesiąca znajdziesz tabelę na swoje codzienne podsumowania – porę wstania, zaśnięcia, liczbę przespanych godzin oraz czas offline wieczorami. Możesz także monitorować ilość wypitej wody i wypróżnienia – ważne wyznaczniki Twojego zdrowia.

 RYTM FAZ KSIĘŻYCA

ROZKŁAD MIESIĄCA: Kolorem oznaczono: czas od nowiu do pełni – księżyc rośnie, a nasza skóra, włosy, paznokcie także domagają się odżywiania (korzystny czas na zabiegi nawilżające, wzmacniające, odżywiające, regenerujące).
Na biało: czas od pełni do nowiu, księżyca ubywa i nam łatwiej jest pozbyć się nadmiaru (korzystny czas na zabiegi oczyszczające, depilację, złuszczanie naskórka, peelingi).
KAŻDEGO DNIA znajdziesz informację na jakie zabiegi pielęgnacyjne jest dobry czas, a na jakie niekoniecznie:

 • głębokie oczyszczanie skóry
 • odżywianie skóry
 • obcinanie włosów; farbowanie włosów
 • usuwanie zrogowaciałego naskórka
 • depilacja
 • peeling
 • manicure i pedicure.

 RYTM PÓR ROKU

 

Każda pora roku niesie ze sobą inne zasoby, energię, jakości. Życie zgodnie z rytmem natury oznacza dostrojenie różnych aspektów naszej codzienności do danej pory roku. To dopasowanie dotyczy wielu poziomów, takich jak:
styl życia, intensywność wysiłku fizycznego, ilość czasu poświęconego na regenerację i odpoczynek
odżywianie i sposób przygotowywania posiłków
pielęgnacja ciała, a nawet sposób ubierania się.
W kalendarzu znajdziesz wprowadzenie do każdej pory roku, natomiast na początku każdego miesiąca – opis wskazujący na to, o co warto zadbać, jak się odżywiać, na co uważać. Opisy bazują na wskazaniach wschodnich systemów holistycznych: ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

 

OPOWIEŚĆ O WEWNĘTRZNEJ MOCY

Najnowszy kalendarz sygnuje znak orła. Symbol odwagi , wewnętrznej mocy, spokoju. Dlaczego? Bo o tym dla mnie jest życie blisko natury i rytmu swojego ciała. O uzdrawianiu wewnętrznej mocy, o odzyskiwaniu harmonii i siły w sobie – jak to pięknie obrazuje grafika obok, autorstwa Natachy Einat.

Mam nadzieję, że ten kalendarz, który dla Was tworzę pomaga Wam ten wewnętrzny spokój i moc budować.

Znak orła i jego jakości jest ze mną już długi czas – kiedy miałam 19 lat dostałam w prezencie, na włoskiej plaży od nieznajomego Indianina wisiorek z wyrzeźbionym orłem. 6 lat później na moim karku znalazł się znak – tatuaż, oznaczający „odwaga”. Dziś orzeł ląduje na okładce przyszłorocznego kalendarza i niech Wam przypomina o tym, że jest coś potężnego w łączeniu się ze swoim wewnętrznym głosem, w byciu blisko siebie i blisko naturalnych rytmów. Nie zagłuszajcie tego.

You were born with potential.
You were born with godness and trust.
You were born with ideas and dreams.
You were born with grateness.
You were born with wings
You are not meant for crawling, so don’t.
You have wings.
Learn to use them and fly.


~ RUMI

 KALENDARZ GRATIS

Kupując olejki w sklepie doTERRA za moim pośrednictwem staję się Twoim opiekunem i uczę Cię podstaw aromaterapii. Otrzymujesz także ode mnie:
– dostęp do grupy dla klientów
– dostęp do aplikacji i platformy z recepturami i kursami
kalendarz na 2023 r. w prezencie!

KUPUJĘ TYLKO KALENDARZ